portál pro milovníky knih
Lampa

Těžký život neautistů

Josef Schovanec - O kolečko míňNakladatelství Paseka a Pasparta vás srdečně zvou na přednášku Josefa Schovance, autora knihy O kolečko míň.

Přednáška na překvapivé téma Těžký život neautistů proběhne v pátek 10. dubna v prostoru Era svět. „Předskokanem" bude PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D., zakladatelka APLA (Asociace pomáhající lidem s autismem). Program začíná v 16:00.

Pro návštěvníky je to jedinečná šance potkat autora dlouhodobě žijícího ve Francii. Schovanec rozumí a hovoří česky.

Schovancova kniha O kolečko míň představuje autentický ponor do nitra člověka, který svůj handicap dokázal proměnit ve výhodu. Ve Francii vzbudilo jeho svědectví mimořádný ohlas – šlo o vůbec první vyprávění muže postiženého autismem, jenž nechal veřejnost nahlédnout do svého vnitřního světa. A podobné výlučné postavení má vydání knihy O kolečko míň i v českém prostředí. Autor, jenž sám ovládá deset jazyků, prokazuje nejen nebývalou stylistickou a myšlenkovou kultivovanost, ale též ohromující vzdělanost a sečtělost, a nabízí tak čtenářům strhující a napínavou výpravu do zákoutí lidské mysli.

Josef Schovanec (* 1981) je syn českých emigrantů, narodil se v Paříži. V 19 letech málem nepřežil psychiatrické „léčení" psychofarmaky, následně u něj byl konečně správně diagnostikován Aspergerův syndrom. Získal bakalářský titul v matematice, poté pokračoval studiem jazyků, v nichž nechyběly hebrejština, sanskrt, perština či amharština. Je držitelem diplomu z elitní vysoké školy Sciences Po a doktorátu z filozofie.

zpět na přehled10.04.2015 16:00, zdroj: Lukáš Růžička, Nakladatelství Paseka