portál pro milovníky knih
Lampa

Husův dům na Kozím hrádku

Klára SmolíkováPřímo na Kozím hrádku, zřícenině nedaleko Sezimova Ústí, kde pobýval Jan Hus, přivítáme 19. září novinkovou knihu Husův dům, kterou napsala Klára Smolíková a nakreslil Honza Smolík.

Křest se uskuteční ve 14:00 za přítomnosti obou autorů a zástupců nakladatelství Albatros. Naváže program nazvaný Z Kozího hrádku až do Kostnice, ve kterém autoři spolu s historiky Husitského muzea provedou malé i velké účastníky po okolí hrádku a seznámí s Janem Husem. Kniha Husův dům a další publikace Kláry a Honzy Smolíkových budou na místě k zakoupení.

600 let uplynulo od upálení Jana Husa a nová kniha Kláry Smolíkové chce zažehnout zájem dětí o tuto významnou osobnost českých dějin. Využívá k tomu příběh o putování časem, tentokrát holčičky Blanky a podivuhodné husy, která má s Husem společného víc, než by se na opeřeného ptáka zdálo. Již čtvrtá publikace v řadě opět obsahuje pestře členěné stránky, na kterých nechybí ani vysvětlující boxy a spousty komiksů od Honzy Smolíka. Komu se líbily knihy Husité (Albatros 2012) Řemesla (Albatros 2013) nebo Jak se staví město (Albatros 2014) od stejné autorské dvojice, neměl by váhat!

Kniha opět navazuje na spolupráci na muzejní expozici. Tentokrát Klára Smolíková zúročuje zkušenosti z přípravy nové expozici v Husově domě v německé Kostnici a zpracování naučné stezky na Kozím hrádku.

zpět na přehled19.09.2015 14:00, zdroj: http://klarasmolikova.cz/