portál pro milovníky knih
Lampa

H. U. S. nenudí

Klára Smolíková - H.U.S.Letos si připomínáme šest set let, které uplynulo od upálení Mistra Jana Husa. Co o něm vlastně víme kromě toho, že zemřel na kostnické hranici?

Petr Mladý, hrdina knihy H. U. S. je čtrnáctiletý kluk a historie je v tuhle chvíli poslední, co ho zajímá. Rodina se přestěhovala z Prahy do vesnice jménem Hroby a on přestoupil na táborskou školu. Na vypracování referátu o Husovi nemá ani pomyšlení. Víc ho zaměstnává vztek na celý svět, je naštvaný na rodiče, že ho odtáhli z Prahy, a nemá chuť se seznamovat s novými spolužákyni se životem středověkého reformátora. Petr přece nemůže za to, že jeho otce vyhodili z redakce za reportáž, tak proč má trpět v jihočeském vyhnanství?

V pátek 1. května 2015 v 16:00 přivítáme na Kozím hrádku u Sezimova Ústí novou knihu pro mládež, kterou napsala Klára Smolíková a nakladatelství Kalich ji vydalo s podtitulem Hus úplně světovej. Knihu vtipně ilustroval Lukáš Fibrich. Odborně na ni spolupracoval Richard Vlasák, proto nepřekvapí, že se čtenáři spolu s příběhem čtrnáctiletého Petra dozví mnohé i o životních peripetiích Jana Husa.

Křest proběhne v rámci bohatého programu při příležitosti zahájení turistické sezony. Na Kozím hrádku budou připraveny letové ukázky dravců, vystoupení středověké kapely Dei Gratia, představení virtuální prohlídky modelu Kozího hrádku a už od 14:00 nás najdete autory knihy u stánku, kde budou mít pro zájemce nachystané hravé aktivity a zábavné kvízy.

zpět na přehled01.05.2015 14:00, zdroj: Klára Smolíková, http://klarasmolikova.cz/