portál pro milovníky knih
Lampa

Dejme komiksu šanci

Dejme šanci komixu: BernášekKomiks není povinný. Komiks není pro každého. To platí, jen když mluvíme o našem čtenářském vkusu. Knihovníci z knihoven veřejných i školních, stejně jako učitelé by však měli překonat zábrany a nedůvěru a s komiksem se blíže seznámit. Rozhodnutí strážců knižních regálů komiksům se záměrně vyhnout má totiž neblahý dopad na čtenáře.

 

Dejme šanci komixu: Pourová

Proč se komiksem zabývat? Jak se v něm orientovat? Jaký má komiksové čtenářství vliv na čtení a mediální gramotnost? To vše se dozví v sobotu 28. února účastníci kurzu Pozvěme komiks do školy a do knihovny, který je pořádán v rámci Akademie Literárních novin. Zájemci se mohou přihlásit na adrese akademie@literarky.cz.

Dejme šanci komixu: JerieTři lektoři kurzu představují tři různé pohledy na komiks. Kamil Bernášek, teoretik a fanoušek komiksu, Karel Jerie, komiksový tvůrce a propagátor komiksu, a Klára Smolíková, spisovatelka a lektorka komiksových workshopů, mají nachystány nejen chytlavé prezentace a stohy komiksů, ale také množství nápadů a námětů, jak s komiksem čtenáře seznámit, jak je aktivně zapojit či jak si zahrát komiksové divadlo.

Detailní informace o kurzu viz akademie.literarky.cz

zpět na přehled28.02.2015 10:00, zdroj: Akademie Literárních novin