portál pro milovníky knih
Lampa

CRWECON 2015

Svátek všech příznivců komiksu – už podesáté!

Crwecon 2015Blíží se už jubilejní, desátý ročník nejstarší komiksové akce u nás, populárního Crweconu! Sraz všech těch, kteří se zajímají o komiksové umění ve všech jeho podobách, se bude konat 6. 6. 2015 od 9:00, opět v Praze v klubu Cross, na rohu Plynární a Jankovcovy, kousek od metra „C“, zastávky Nádraží Holešovice. Na programu jsou přednášky, křty nových titulů, rozhovory s největšími vydavateli (účast přislíbili Argo, BB/Art, Comics Centrum, Crew a Paseka), komiksové burzy, prodej originálních kreseb, promítání a další zajímavosti. Novinkou je tu tentokrát program zaměřený na mladší návštěvníky pod vedením Kláry Smolíkové, který je seznámí se základy komiksu.

Návštěvníky čeká přednáška o podivných televizních seriálech, o novinkách v komiksovém světě, o nejzajímavějších titulech minulého roku, úvod do světa mangy, křest komiksu Enkiho Bilala, velký komiksový kvíz a vyhlášení vítězů ceny Fabula Rasa (ceny internetové stránky Comicsdb, kde o nejlepších komiksech hlasují sami čtenáři). Kromě toho tu bude i dražba originálních kreseb, vydavatelské panely a samostatná manga sekce i s promítáním filmů. Na místě budou i 3D tiskárny a bude se předvádět, jak vzniká taková superhrdinská socha... a kreslíř Petr Kopl bude v rámci charitativní akce na požádání kreslit návštěvníky. A samozřejmě, jako vždy je tu i možnost nakoupit české i zahraniční komiksy, trička, placky, plakáty, hry či figurky za bezkonkurenční ceny!

A to vše bez nutnosti platit jakékoliv vstupné.

Podrobný program a další informace najdou zájemci na stránce www.crwecon.cz, kde se dozvědí nejžhavější novinky a informace, případně i na stránce Crwe na Facebooku.

zpět na přehled06.06.2015 09:00, zdroj: Ľudovít Plata, Nakladatelství CREW